Wstecz

Autorzy

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Ż 0-9
Briggs Dean
Biografia:

Dean Briggs jest nauczycielem, strategiem, marzycielem i wstawiennikiem służącym Bogu zarówno w Ameryce, jak i wielu innych zakątkach świata. Ma doświadczenie duszpasterskie, założył również wiele kościołów, dlatego w TheCall pełni funkcję nauczyciela w Spiritual Air Force Academy (Akademia Duchowych Sił Powietrznych). Pomaga przy mobilizacji wierzących na terenie całego kraju oraz prowadzi sieć modlitewną o nazwie Ekklesia Prayer Communities (Go.EPC.org; Społeczność Modlitewna Eklezja). Jest autorem książki Ekklesia Rising, będącej manifestem dotyczącym prawodawczego autorytetu w modlitwie, oraz Consumed: 40 Days of Fasting, Repentance & Rebirth modlitewnika rozplanowanego na czterdzieści dni postu. Stworzył również serię powieści dla nastolatków z gatunku fantasy The Legends of Karac Tor, która spotkała się z bardzo dobrymi opiniami krytyków. Razem ze swoją niesamowitą żoną, Jeanie, wychowują siedmiu synów i jedną córkę. Za sprawą Jeanie Dean stał się prawdziwym koneserem kawy.

Clark Randy
Biografia:

Randy Clark zyskał tytuł magistra nauk teologicznych w Southern Baptist Theological Seminary, a obecnie pracuje nad doktoratem w tej samej dziedzinie na uczelni United Theological Seminary w Dayton w Ohio. Jego przesłanie jest proste: „Bóg chce się tobą posłużyć”. Jest autorem i współautorem ośmiu książek, a także szesnastu broszur i czterech podręczników.

Najważniejszym aspektem jego powołania do służby jest sposób, w jaki Bóg używa go w udzielaniu namaszczenia. W styczniu 1984 roku John Wimber usłyszał w czasie swoich pierwszych dwóch spotkań z Randym głos Boży, który powiedział mu, że nadejdzie dzień, kiedy Randy będzie jeździł po całym świecie, nakładając ręce na pastorów i przywódców w celu udzielenia i pomnożenia darów Ducha Świętego. W styczniu 1994 roku, w pierwszych dniach wylania Ducha Świętego w Toronto, John zadzwonił do Randy’ego z informacją, że to, co Bóg pokazał mu kiedyś na jego temat, właśnie się rozpoczyna. I od tamtej pory trwa to nieustannie.

Dickson John
Biografia:

John A. Dickson – rozpoczął służbę prowadzenia uwielbienia w latach siedemdziesiątych, w czasie Ruchu Jezusa. Współpracuje ze służbą Glory of Zion International, prowadząc zespół uwielbienia znany z pieśni proroczych przynoszących przełom. Wspólnie z Chuckiem Pierce’em napisał jeszcze jedną książkę „The Worship Warrior”.

Engle Lou
Biografia:

Lou Engle jest wstawiennikiem modlącym się o przebudzenie oraz wizjonerem i współzałożycielem TheCall – ruchu opartego na poście i modlitwie gromadzącego setki tysięcy wierzących na całym świecie. Jego życie i nauczanie zainspirowały niezliczone rzesze wstawienników do modlitwy o jeszcze większej skuteczności. Przyczynił się do powstania kluczowych domów modlitwy i rozwoju chrześcijańskich społeczności, które codziennie walczą o duchowy przełom w Ameryce i na świecie, jak choćby służba modlitewna Bound 4 Life opowiadająca się za ochroną życia. 

Obecnie Lou, dumny ojciec siedmiorga dzieci, mieszka w Pasadenie w stanie Kalifornia razem ze swoją wspaniałą żoną Therese. By złapać chwilę wytchnienia, wyjeżdża z rodziną na Alaskę lub do Kolorado i relaksuje się przy łowieniu ryb, w szczególności łososi i pstrągów.

Powered by Sigsiu.NET
copyright by Wydawnictwo Dawida, Wrocław 2012, realizacja: Marcin Jóźwik, marcin-jozwik.pl