Wstecz

Johnson Bill

Johnson Bill

Biografia:

Jako pastor w piątym pokoleniu Bill Johnson posiada niezwykłe dziedzictwo, o którym wiele opowiada, podkreślając w swych nauczaniach wagę przekazywania wiary kolejnym pokoleniom. 

Bill urodził się w Minnesocie, od dzieciństwa przesiąkał atmosferą żywej wiary i fascynował się modlitwą. Jego ojciec – zmarły kilka lat temu Melvin Earl Johnson – był starszym pastorem kościoła Bethel w Redding do 1982 roku.

Bill i jego żona Beni byli przez jakiś czas pastorami podległymi ojcu Billa, po czym w 1979 roku zaczęli samodzielnie prowadzić kościół Mountain Chapel w Weaverville, w Kalifornii. W 1987 roku Bill wziął udział w konferencji prowadzonej przez Johna Wimbera, ojca ruchu Vineyard. Bill opowiada: „Działo się wiele uzdrowień i różnych manifestacji, z którymi nie wiedziałem, co począć. Nie kłóciłem się z tym, nie byłem przeciwny, po prostu nie wiedziałem, jak się tym zająć, aby to trwało i rozwijało się”. Od tamtego momentu temat przebudzenia stał się pasją Billa.

W lutym 1996, po siedemnastu latach służby w kościele w Weaverville, Johnsonowie zostali poproszeni o prowadzenie kościoła Bethel. Dziś Bill mówi o tej społeczności, że wszystko, co w niej się dzieje „albo napędza przebudzenie, albo jest przez przebudzenie napędzane”.

Zgodnie z tym, co Bill mówi w swej książce „Więcej nieba”, Bethel jest kościołem, „gdzie regularnie zdarzają się nadprzyrodzone spotkania z Bogiem, cuda są powszechne, a całe zgromadzenie pragnie wzrostu duchowego”. Kościół, który liczy około 1500 członków, prowadzi też Szkołę Nadprzyrodzonej Służby”. W szkole uczy się ok. 1200 studentów, z czego ponad 370 przyjechało z innych krajów.

Bill Johnson prowadzi sieć kościołów oddanych sprawie globalnego wielopokoleniowego przebudzenia. Podróżuje po świecie, głosząc na konferencjach przebudzeniowych. Napisał wiele książek, z których kilka już pojawiło się w Polsce.

„Kiedy niebo nawiedza ziemię” (Dobry Skarbiec, 2008),

„Więcej nieba” (Koinonia, 2009),

„Aby działy się cuda” (Wydawnictwo Dawida, 2011),

„Wszystkie pragnienia mają Ojca” (Wydawnictwo Dawida, 2012),

„Ugościć Boga" (Wydawnictwo Dawida, 2013)

Located in: Autorzy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Powered by Sigsiu.NET
copyright by Wydawnictwo Dawida, Wrocław 2012, realizacja: Marcin Jóźwik, marcin-jozwik.pl