Wstecz

Informacje prasowe

Cuda i uzdrowienia – nowy sport narodowy Polaków

Dla uzdrowicieli i cudotwórców z Filipin, różnych części Azji, czy Rosji to dochodowy biznes. Dla praktykujących chrześcijan dowód, że Bóg jest wśród nas. 60 tysięcy Polaków podczas rekolekcji z udziałem Ojca Bashobory 6 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie potwierdza, że temat stał się dla nas istotny.   

Polska animacja na festiwalu w Mediolanie

Najnowsza polska kreacja twórców głupiego mądrego zaprezentowana została na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Sabaoth w Mediolanie. Festiwal zakończył się 16 marca, a Polskę reprezentował tylko jeden film - Stop/Start Wydawnictwa Dawida.

Kryzys śni się blisko połowie Polaków

 Blisko połowa badanych przyznała, że ma sny o utracie pracy lub pogorszeniu stanu finansów w badaniach ankietowych oraz wywiadach przeprowadzonych przez OBOAK na zlecenie Wydawnictwa Dawida na przełomie roku. Zdecydowana większość jednak nie przywiązuje do tego wagi. Badanie przeprowadzono w grudniu 2012 i styczniu 2013 w związku z wydaniem książki „Język snów” autorów James’a Goll’a i Michal Ann Goll.

11 lat to najlepszy wiek do rozmów o seksie

 Rodzice w dobie Internetu nie wiedzą jak rozmawiać o seksie ze swoimi nastoletnimi dziećmi wynika z badania OBOAK przeprowadzonego na zlecenie Wydawnictwa Dawida w połowie marca br. Rozmowę jednak podejmują, co potwierdziło 91 proc. nastolatków. U 97 proc. badanych przeprowadziła ją mama, ale w 82 proc. nastolatkowie nie dowiedzieli się niczego nowego.

Podglądanie w pociągu – badania zachowania pasażerów PKP

 Ponad połowa badanych, podróżując koleją, przyznaje się do podpatrywania filmów i zdjęć oglądanych na laptopach, smartfonach i tabletach swoich współpasażerów. Badania przeprowadzono na początku grudnia w woj. śląskim na grupie 100 osób. 

 Jak wynika z badania pasażerów PKP, podpatrywanie i podsłuchiwanie należą do naturalnych zachowań osób podróżujących, zwłaszcza, że aż 33 proc. uczestników badania nie przygotowuje sobie żadnych zajęć na podróż.

copyright by Wydawnictwo Dawida, Wrocław 2012, realizacja: Marcin Jóźwik, marcin-jozwik.pl