Wstecz

Regulamin

 

 Regulamin Sklepu Internetowego Wydawnictwa Dawida

 1.  Właścicielem Sklepu Internetowego jest firma Wydawnictwo Dawida Sp. Jawna.
 2. Warunkiem koniecznym do złożenia i realizacji zamówienia jest zarejestrowanie się Klienta w systemie.

 3. Klienci zostaną poinformowani o statusie zamówienia poprzez pocztę elektroniczną.

 4. W przypadku braku towaru w magazynie klient jest informowany o tym fakcie i związanym z tym wydłużeniem czasu realizacji zamówienia.

 5. Do każdego zakupu dołączamy potwierdzenie zakupu (fakturę VAT) w formie elektronicznej.

 6. Należność za zamówiony towar Klient reguluje przy odbiorze (za pobraniem) lub z góry przelewem, e-przelewem (przedpłatą).

Reklamacje i zwroty

 1. Na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny art.2 ust.1 istnieje możliwość dokonania zwrotu zakupionego towaru w terminie 10 dni zgodnie z art.10 ww. ustawy. Towary wadliwe bądź uszkodzone fabrycznie są wymieniane na nowe, pod warunkiem zgłoszenia uszkodzenia w terminie 5 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki. Koszt ponownego przesłania towaru wolnego od wad pokrywa Sprzedawca. W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub uszkodzenia towaru z winy Klienta, wszelkie koszty ponosi Klient.

 2. Zwracany przez Klienta Towar powinien zostać opakowany w odpowiedni sposób, zapewniający brak uszkodzeń w trakcie transportu. W miarę możliwości Towar powinien być opakowany w oryginalne opakowanie. Towar powinien być zwrócony wraz z kompletnym wyposażeniem i akcesoriami oraz dokumentami wydanymi przy jego sprzedaży.

 3. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje w następujących przypadkach:

  1. w przypadku nagrań audio i wizualnych oraz zapisanych na informatycznych nośnikach danych po usunięciu przez Klienta ich oryginalnego opakowań,

  2. w przypadku udostępnienia Klientowi Towaru w postaci cyfrowej możliwej do ściągnięcia jako plik bezpośrednio od Sprzedawcy,

  3. w przypadku świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone.

4. W celu dokonania zwrotu niezbędne jest skontaktowanie się z naszym działem obsługi klienta (mailowo lub telefonicznie). Zgodnie z art. 556-576 Kodeksu Cywilnego na rzecz sprzedaną obowiązuje rękojmia za wady fizyczne i prawne.

5. W przypadku, gdy dostarczane opakowanie nosi znamiona uszkodzenia lub prób otwarcia należy w obecności spedytora lub listonosza (na poczcie) spisać protokół szkody i odmówić przyjęcia towaru.

Płatności

 1. W przypadku płatności przy odbiorze, Klient reguluje należność gotówką przy dostarczeniu towaru.

 2. W przypadku płatności przez system przelewy24 Klient podaje swoje dane w systemie przelewy24 i na zewnętrznej, bezpiecznej stronie autoryzacyjnej banku, który przesyła informacje o autoryzacji płatności. Zamówienia będą realizowane po otrzymaniu Sklep autoryzacji.

 3. Klienci dokonujący przedpłaty, wykonują następującą procedurę:

  1. Należność za zamówienie internetowe należy uregulować przelewem na konto Wydawnictwo Dawida Sp.J. nr 97 1140 2004 0000 3402 7408 1136 prowadzone przez mBank, w tytule przelewu podając numer zamówienia (numer ten jest wyświetlany podczas akceptacji zamówienia) oraz nazwisko zamawiającego.

  2. Zamówienie zostaje skierowane do realizacji w momencie zaksięgowania wpłaty na koncie firmy Wydawnictwo Dawida. Zamówienia nieopłacone w terminie 14 dni zostaną automatycznie anulowane.

Wysyłka

 1. Towar jest wysyłany do klienta w ciągu maksymalnie 7 dni od momentu potwierdzenia zamówienia lub momentu wpłynięcia pieniędzy na konto (w przypadku przedpłaty) i jest dostarczany według wskazań klienta. Zasadniczo, gdy towar jest dostępny w magazynie, wysyłka następuje w ciągu dwóch dni roboczych. Przesyłki nie są realizowane w soboty i niedziele.

Postanowienia końcowe

 1. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za zakupy dokonywane przez osoby trzecie wykorzystujące ID oraz hasło klienta.

 2. Dane Klientów sklepu będą wykorzystywane tylko do realizacji zamówień i prowadzenia statystyk sprzedaży. Będą przechowywane w sposób uniemożliwiający dostęp osobom trzecim zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz. U nr 133 poz. 883

 3. Oferta ważna na terenie Polski. Przesyłki zagraniczne są realizowane po wcześniejszym uzgodnieniu i opłaceniu z góry (przelew na konto) wartości zamówienia i kosztów przesyłki zgodnie z tabelą opłat Poczty Polskiej.

 4. W razie wątpliwości prosimy o skontaktowanie się z firmą Wydawnictwo Dawida tel.: 535887878, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

copyright by Wydawnictwo Dawida, Wrocław 2012, realizacja: Marcin Jóźwik, marcin-jozwik.pl